Сайт Партії регіонів » Интервью » Вілен Шатворян: «Для мене не існує другорядних питань»

31.10.2013, 12:16

Вілен Шатворян: «Для мене не існує другорядних питань»

На цьому наголошує Вілен Шатворян − народний депутат України, закріплений від фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ за 162 округом із центром у місті Охтирка.

Детальніше про його політичні амбіції та щоденну депутатську роботу − в особистому інтерв’ю з народним обранцем.

− Вілен Григорович, розкажіть, будь ласка, коротко про свої обов’язки у Верховній Раді.


− Народним депутатом України мене обрали вперше − у 2012 році за партійним списком ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. У Верховній Раді України я входжу до складу фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ і працюю в Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Досвіду роботи в органах представницької влади маю достатньо, оскільки з 2006 року був депутатом місцевих рад. Тож проблеми на місцях мені не чужі.

− Рік, як ПАРТІЯ РЕГІОНІВ перемогла на виборах до Верховної Ради України. Як влада бореться з наслідками світової економічної кризи?

− Так, сьогодні владі на чолі з Президентом Віктором Януковичем доводиться нелегко. Проводиться колосальна робота для того, щоб наші громадяни негативні наслідки світової кризи відчули мінімально.

На відміну від інших країн, які також постраждали від кризи, Україна не збільшувала податкове навантаження, а навпаки − зменшила. Для малого бізнесу спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Зменшено кількість дозволів з 1200 до 141, скасовано ліцензування для 30 % видів господарської діяльності, знижено ставку податку на прибуток для IT-сектора з 21% до 5%. Створюється мережа центрів надання адміністративних послуг.

Головні галузі промисловості, орієнтовані на внутрішній ринок, зберігають позитивну динаміку. За I півріччя 2013 скорочення реального ВВП у нас менше, ніж у більшості країн Єврозони.

Курс національної валюти залишається прогнозованим. Заощадження громадян у гривні за 7 місяців 2013 збільшилися на 25% порівняно з минулим роком.

…Звичайно, критики вистачає. Говорять багато, а ось вирішувати конкретні проблеми і нести за свою роботу відповідальність доводиться владі.

− На останніх пленарних засіданнях сесії Верховної Ради на порядку денному − євроінтеграційні питання. Що чекає Україну в Євросоюзі?


− Так, питання європейської інтеграції для нас є наразі пріоритетним. 28-29 листопада 2013 року на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі планується підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи положення про створення зони вільної торгівлі, а це в першу чергу − поліпшення інвестиційного клімату, підвищення стандартів якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції; збільшення експорту українських товарів європейським споживачам, введення європейських стандартів і технологій у виробництво.

Питання євроінтеграції стоїть уже давно. Але тільки завдяки активній проєвропейській позиції Президента України Віктора Януковича і злагодженій роботі ПАРТІЇ РЕГІОНІВ вдалося цього року наблизитися до вирішення цього питання. Хочеться вірити, що і опозиція цього прагне настільки, скільки говорить, і підключиться до конструктивної роботи!

− Що Ви можете розповісти про реалізацію соціальних ініціатив Президента України?


− Соціальні питання − це дуже широке коло проблем не тільки в Україні, а й в усьому світі. Слід зазначити позитивну тенденцію у реалізації соціальної політики. Президент поставив курс, а Уряд з Парламентом роблять все для його реалізації.

Так, за 2010-2013 роки соціальні стандарти підвищувалися 15 разів. Прожитковий мінімум зріс у 1,7 рази: з 701 грн у 2009 році до 1176 грн у 2013 році. За 3 роки реальна заробітна плата зросла на 37%. З набуття чинності ініційованого нами Закону України «Про зайнятість» тільки за 7 місяців 2013 року кількість безробітних скоротилася на понад 100 тисяч чоловік.

Проведено перерахунок пенсій для 12,9 млн чоловік. 1612 дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, отримують підвищену соціальну допомогу. Протягом 2013-2014 років створюється мережа центрів денного перебування для дітей з обмеженими фізичними можливостями, в яких дитина перебуває під надійним наглядом фахівців і медперсоналу.

Розмір виплат державної допомоги при народженні дитини поетапно збільшується. У порівнянні з 2009 роком виплати на першу дитину збільшилися у 2,5 рази.

У новому пакеті соціальних ініціатив особлива увага приділяється створенню сприятливих умов для сімей із дітьми. Ця робота охоплює: підтримку малозабезпечених сімей та опіку дітей-сиріт, збільшення розмірів виплат державної допомоги по догляду за дітьми з обмеженими фізичними можливостями та забезпечення їх засобами реабілітації, створення нових місць у дитячих садках, якісну освіту і всебічний розвиток дитини.

Особливу увагу приділяють питанням охорони здоров'я. У 2011 році з ініціативи Президента України розпочато реформування системи охорони здоров'я. Як наслідок запроваджено інститут «сімейного лікаря» на сьогодні в пілотних регіонах − Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та Києві. Планується, що до 2019 року все населення України буде лікуватися у сімейних лікарів. Сьогодні завдяки роботі сімейних лікарів на 15% зменшилися виклики «швидкої» і госпіталізація людей з важкими ускладненнями.

Впроваджена європейська модель надання екстреної медичної допомоги. Для оперативного реагування на виклики у кожній області створюються диспетчерські центри корінної медичної допомоги та медицини катастроф. У 2013 році з держбюджету виділено рекордну суму − 1 млрд грн на придбання більше 1 тисячі «швидких», на які чекають у регіонах медики і пацієнти.

− Вілен Григорович, повернемося безпосередньо до Вашої роботи в окрузі. Розкажіть, де працює громадська приймальня і з якими питаннями частіше звертаються мешканці?

− Моя громадська приймальня працює в приміщенні Охтирської міської ради. Прийом проводиться по вівторках, четвергах і суботах. Питання, з якими звертаються громадяни, − різні: від соціальних (про пенсію, оформлення соцдопомоги тощо) до скарг на роботу правоохоронних органів.

Різні звернення − відповідно різне реагування. Як народний депутат я приділяю кожному громадянину належну увагу. Зараз у мене на контролі звернення однієї сім'ї з Охтирки з приводу незаконності дій медиків у Дніпропетровській області. Роблю все можливе, щоб з'ясувати об'єктивні дані. Також є звернення жителів села Будилка Лебединського району стосовно заборони проїзду великовантажного транспорту: питання непросте, повністю заборонити проїзд неможливо, уповноважені служби вирішують, як зробити такий проїзд максимально зручним для місцевих жителів.

…Або нещодавно було ще звернення з приводу забезпечення путівкою інваліда. Соціальні служби роз'яснили порядок переоформлення документів, і зараз жінка вже проходить лікування в санаторії.

І таких звернень сотні, тримаю всі питання на контролі.

− Нам відомо про Вашу благодійну діяльність.

− Це голосно сказано! Взагалі я вважаю, що це не ті питання, які варто обговорювати. Звичайно, постійно надходять звернення з проханням допомогти. Скажімо так: намагаюся допомогти, де бачу, що це необхідно, і коли маю таку можливість.

− Які пріоритетні питання Ви як народний депутат України для себе визначаєте?


− Пріоритети моєї роботи визначені в програмах Президента України і ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. До того ж, я вважаю, у Парламенті немає непріоритетних питань.
Переглядів: 263        Опубліковано: 31.10.2013, 12:16
rss
Карта